Lupiči použili masku jako z Fantomase

Černo-bílí lupiči
Černo-bílí lupiči
Zdroj: nypost.com

Trik jako z Nulové šance jim vyšel, pro vlastní neschopnost však přesto skončili za mřížemi.

Také vám při sledování Fantomase nebo Mission Impossible přišlo na mysl, proč ještě žádného kriminálníka nenapadlo zopakovat sukces superzloducha či tajných agentů s umělou maskou zakrývající obličej dokonalou kopií jiného obličeje?

Inu, jistá trojice z USA se o to pokusila – pro zúčastněné lupiče však pokus nedopadl dobře.

Trojice kriminálníků černošského původu se pro svůj kousek zhlédla ve filmu Bena Afflecka The Town a aby policii zmátli, rozhodli se barvu své pleti přeměnit na bělochy.

Využili k tomu legálně koupenou filmovou masku od společnosti Composite Effects, výrobce zvláštních efektů, který se stará o podobné masky užívané v hollywoodských velkofilmech.

Nákup je stál 3000 dolarů a při loupeži samotné masky fungovaly dokonale – zloději, kteří se navrch převlékli za policisty, si odnesli 200 tisíc dolarů a svědek později (nyní už pravé) policii sdělil, že lupiči byli běloši.

Moderní policie má však nepříjemnou vlastnost, že se nespokojí pouze s jediným vodítkem, a další indicie je tak zavedly přímo do Composite Effects, kam jeden ze zlodějů po akci poslal nadšený e-mail oslavující dokonale realistický vzhled masek. Jelikož se naše trio následně vydalo zuřivě nakupovat, nebyl problém je vystopovat a navrch mít i množinu důkazního materiálu – mimo jiné i tričko s motivem filmu The Town, jenž je k činu inspiroval.

Netrvalo dlouho a navzdory onomu realismu skončila celá černošská trojice ve vězení, před několika dny pak byli odsouzeni.
(lol)