Kolik filmů s Transformery nás ještě čeká? A natočí je Michael Bay?

Obrázek uživatele KarelR
Optimus Prime
Zdroj: Paramount Pictures

Optimus Prime ještě nerozsekal svého posledního Decepticona.

Poslední dva díly Transformers vydělaly víc než miliardu dolarů, takže není divu, že se dočkáme pokračování. Pátý díl je na cestě a dorazí v roce 2017, tím ale série zdaleka neskončí. Studio Unviersal nedávno sestavilo tým scenáristů, který několik měsíců řešil budoucnost celé ságy. A šéf hračkářské firmy Hasbro nyní potvrdil, že z tohohle experimentu vzešly ještě čtyři další filmy.

O animovaném prequelu, který nám představí počátky transformeří planety Cyberton, už se nějakou dobu ví. Poprvé se ale otevřeně mluví o šestém, sedmém a osmém díle Transformers, které samozřejmě navážou přímo na pětku. Kdo bude nové robotí filmy natáčet a kdo si v nich zahraje? Momentálně víme jen to, že se v pětce vrátí Mark Wahlberg a že se Paramount snaží ukecat Michaela Baye, aby ji natočil. Režisér první čtyř dílů se ale stále nedokázal rozhodnout.

Transformers 5 mají jít před kamery na začátku příštího roku, Bay se tak musí ozvat v nejbližších měsících. Ať už se ale k Bumblebeemu vrátí, nebo ne, úspěšná sága bude určitě pokračovat ještě minimálně 10 let.

Karel Ryška

---

Praví Transformeři mimochodem existujou. Mrkněte do galérky.