Japonská fraška končí! Víme, kam má namířeno slavný designér a tvůrce Metal Gear Solid

Hideo Kojima ochází z Konami
Hideo Kojima ochází z Konami

Konami si pod sebou právě podřezalo větev...

Pokud hry pouze nekonzumujete a rádi nahlížíte pod pokličku, nemohla vám ujít kauza ohledně odchodu designéra Hidea Kojimy ze společnosti Konami. Tedy, ve skutečnosti o žádný odchod nešlo – Kojima byl z blíže nespecifikovaných důvodů vyhozen, což hráče samozřejmě rozlítilo a dali svým hlasem patřičně najevo, že takhle by se se slavným designérem zacházet nemělo. Zvlášť, přičteme-li k tomu klamná vyjádření ze strany Konami, zákaz použít Kojimovo jméno na přebalu posledního dílu Metal Gear Solid a další úskoky.

Celá tahle japonská fraška ale slavnostně končí, když Konami oficiálně uvedlo, že Hideo Kojima už není jejím zaměstnancem a sám designér pohotově zareagoval zprávou o založení nového studia a zahájení úzké spolupráce se Sony.

Nové studio, které už beztak fungovalo pod Konami, nese dále označení Kojima Productions, překvapivější proto je druhá zpráva, která opět zamíchala karty v konzolové válce mezi Xbox One a PlayStation 4. Exkluzivní příslib hry od tak provařeného jména, jakým to Kojimovo bez přemýšlení je, totiž Sony a její konzoli značně pomáhá a není se čemu divit, že se ihned objevilo oslavné video, ve kterém Sony přetažení tak významného člověka oznamuje.

Sám Kojima pak v tiskové zprávě dodává, že je vděčný za příležitost, kterou mu tato spolupráce nabízí a těší se na vývoj nové hry, určené pro konzoli PlayStation 4. Logicky ale neodkryl všechny své karty a jak je Kojima znám, detaily o novém projektu zveřejněny jen tak nebudou. Na každý pád si ale můžete do záložek píchnout oficiální stránky Kojima Productions, prohlédnout si logo a čekat na první detaily.