Jak začínal Arnold Schwarzenegger? Bylo mu horko. Rudé horko!

Arnold Schwarzenegger jako ruský agent  ve filmu Rudé horko
Arnold Schwarzenegger jako ruský agent ve filmu Rudé horko
Zdroj: archiv Prima COOL

Arnold Schwarzenegger je pojem. Rakouský přistěhovalec, který dobyl Hollywood, změnil film a navíc se stal i velevůdcem Kalifornie – kdo z vás by zvládl alespoň polovinu! Vše má však svou odvrácenou stránku.

Součástí Arnolda je totiž i bizarní atmosféra kolem řady jeho filmů i kolem jeho osoby. Divné byly však i počátky Arnoldovy kariéry, svého času ještě světově známého kulturisty.


Drakonické počátky

Arnold začal s posilováním už v patnácti letech. Jenom o pět let později zvítězil v soutěži Mr. Universe. A mělo být ještě lépe – jako Mr. Olympia později vyhrál celkem sedmkrát. Celá éra se u něho vyznačovala řadou skutečných dobrodružství. Když se soutěžilo v evropské posilovací soutěži Mr. Europe, Arnold zrovna v osmnácti letech sloužil povinnou brannou povinnost jako vojín – a protože nedostal povolenku, kvůli možnosti sám soutěžit utekl z vojenského základny…

V jedenadvaceti letech si konečně splnil vizi odchodu do USA, a s elegancí sobě vlastní při tom zřejmě porušil zákonné limity a do počátku 70. let v Americe pobýval nelegálně. Neuměl přitom ani dobře anglicky ani nepřekypoval penězi. Propasoval se ale do správných kruhů přátel od wrestlerů po majitele posiloven a to mu vzhledem k fazóně zajistilo cestu ke slávě.

Není zkrátka pochyb, že tenhle vazoun si za svým snem šel s takovou cílevědomostí, že by se duševním koučům protočily panenky. Jenže jeho ambice měly i stinnou stránku – aby se zavděčil masám, mnohdy musel kývnout i na poněkud obskurní nabídky...

Arnie se svlékal nejen na kulturistických soutěžích...
Arnie se svlékal nejen na kulturistických soutěžích...
Zdroj: s1.yimg.com

Se staženými kalhotami

Není vlastně překvapivé, že jakožto korba, vedle níž jsou zahanbeny i namakané antické sochy, se Arnold poměrně často svlékal. V roce 1967, po své první výhře jako Mr. Universe, tak prošel ulicemi mnoha měst pouze ve slipech. A předváděl při tom jednu roztodivnější kreaci vedle druhé...

... a dámy koukaly! :)
... a dámy koukaly! :)
Zdroj: s1.yimg.com

O rok později přišla i první filmová role, tuto však většina z vás zřejmě nezná. Jakožto Herules v New Yorku byl Arnold dokonale vyvedený pro roli starověkého reka – problém byl, že neuměl skoro vůbec mluvit (ani hrát), jeho role proto musely být předabovány. Ani film sám o sobě zrovna neuvedl kritiky do extáze.

Arnold Schwarzenegger ve filmu Herules v New Yorku
Arnold Schwarzenegger ve filmu Herules v New Yorku
Zdroj: s2.yimg.com

Zřejmě nejslavnější je však jeho cesta po karnevalu v Rio de Janeiru, kde v záznamu z roku 1982 (tedy už po startu své skutečné filmové kariéry) působí v nadržené interakci se ženami zhruba stejně elegantně jako nadopovaný Howard Wolowitz. Doporučujeme se však o tom přesvědčit na vlastní oči.

Můžete pak plynule navázat sledováním jeho herectví v Rudém horku, kde působí jenom o trochu méně legračně. A navíc nosí beranici! Ve čtvrtek večer na Prima COOL.

Arnold goes to Carnival in Rio

Arnold Schwarzenegger a jeho svaly

(lol)