Chris Evans se vrací jako Captain America

Captain America: Návrat prvního Avengera - Obrázek 7
Zdroj: Falcon

Už ve čtvrtek 3. dubna přichází do kin snímek Captain America: Návrat prvního Avengera, inspirovaný kultovní sérií společnosti Marvel. Těšte se i na Scarlett Johansson v roli superagentky Black Widow.

Tentokrát neprobíhá druhá světová válka ani mimozemská invaze do New Yorku, naopak nám tento syrovější thriller plný neutuchající akce představuje Stevea Rogerse alias Captaina Americu ve zcela novém světle – náš hrdina se snaží začít nový život v 21. století a bojuje s takovým nasazením, jaké jsme u něj dosud neviděli.

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije hlavní hrdina poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C., a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět.

Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi.

Podívejte se na trailer:

Captain America: Návrat prvního Avengera trailer

Captain America: Návrat prvního Avengera trailer

Ještě drsnější...

„Cap rozdává rány a kope, takže aby takový způsob boje vypadal na plátně dobře, musíte k věci přistupovat poněkud nesmlouvavě. Celý film působí tak trochu voyeuristicky, trochu více jako dokument, a v zásadě se dá říct, že je drsnější než většina ostatních superhrdinských filmů, které bývají tak nějak vyumělkované,“ popisuje jeho představitel Chris Evans..

Když se Evans setkal s bratry Russoovými – režiséry filmu, jednou z věcí, na kterých se ihned shodli, byla skutečnost, že Captain America musí v tomto filmu své bojové dovednosti posunout někam dál. „V tomhle snímku máme možnost divákům skutečně ukázat, jak Cap ve svých schopnostech pokročil, aby se z něj stal ještě zdatnější bojovník,“ říká herec. „Zejména s ohledem na dobrodružství s Avengers, během kterých bylo jasně vidět, jak skvělý každý z členů tohoto týmu je a co mohou ostatním nabídnout. Cap musí být schopen zásadnějších činů než jen rozdat pár dobře mířených ran a kopanců. Takže jsme se s Russoovými shodli na tom, že chceme, aby v tomto filmu bojoval poněkud akrobatičtějším způsobem.Captain America: Návrat prvního Avengera - Obrázek 8 Foto: Falcon

Jak se točilo...

Jednou z prvních scén, natáčených pro tento film, která ukazovala úroveň Evansových náročných fyzických příprav, byl souboj ve výtahu, boj ve stísněném prostoru, který vyžadoval pečlivě naplánované a provedené pohyby a choreografii. „Zabralo nám to pár dní,“ říká o scéně Evans. „Nikdy nic takového netočíte najednou. Prostě se to točí po částech. Je to velice zdlouhavé, únavné a lije z vás pot. Ale šlo o zábavný začátek celého natáčení, protože nám tahle scéna ukázala, že se bratři Russoovi dokážou podobných akčních scén ujmout s velkým sebevědomím. Kdyby natáčení téhle scény probíhalo problematicky, byla by důvěra všech zúčastněných v ně silně otřesena, ale lépe to snad ani probíhat nemohlo. Všichni měli okamžitě ve všem jasno a byli sebevědomí, že se nám podaří natočit skvělý film.“Captain America: Návrat prvního Avengera - Obrázek 5

Ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera společnosti Marvel navazuje Steve Rogers nové přátelství a získává nového spojence, taktéž válečného veterána Sama Wilsona v podání Anthonyho Mackieho. O skromně realistickém vztahu obou těchto postav Evans říká: „Líbí se mi vztah mezi Capem a Samem, protože působí věrohodně. Myslím, že má každý z nich poněkud problémy ostatním věřit, ale oba se během svého života ocitli v první linii. Zažili nejrůznější bitvy a přišli o své přátele. Vždycky mi přišlo, že Cap je svým způsobem osamělý, protože ho všichni znají a on je následkem toho poněkud podezřívavý, co se týče motivace lidí, kteří ho oslovují. Napsali pro nás s Mackiem velice hezkou scénu, ve které vidíte, že jemu o nic takového nejde. On prostě jen Capa respektuje. Ví, čím prochází, a myslím, že Cap to dokáže vycítit.“

Snímek Captain America: Návrat prvního Avengera uvidíte v českých kinech od 3. 4. 2014.

Snímek inspirovaný populární comicsovou sérií společnosti Marvel, která poprvé začala vycházet v roce 1941, produkoval Kevin Feige, režírovali ho Anthony a Joe Russo, scénář napsali Christopher Markus a Stephen McFeely a představují se v něm Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Frank Grillo, Emily VanCamp a Hayley Atwell a také Robert Redford coby Alexander Pierce a Samuel L. Jackson v roli Nicka Furyho.

Komerční sdělení