Český herní hit Space Engineers nezná hranic! Do kapsy strčí snad i No Man's Sky

Space Engineers
Space Engineers

Přes překážky ke hvězdám!

Sláva tuzemské herní produkce se už dávno nemusí spoléhat pouze na Mafii, Flashpoint nebo Original War. Hodně žhavým želízkem v ohni jsou Space Engineers od studia Keen Software House, kteří si pod vedením slovenského designéra Marka Rosy vedou nebývale dobře. Natolik, že mohou hráče konečně nechat přistávat na planetách i měsících a provádět na nich… Inu, provádět na nich v podstatě cokoliv se vám zamane.

Po více než roce práce zpřístupnili vývojáři trojici planet a stejný počet měsíců, na kterých můžete přistát a začít se jimi třeba prokopávat od jednoho pólu ke druhému. Ano, objekty jsou kompletně zničitelné a pokládají základní kamen k tomu, začít budovat skutečné kolonie.

Inspiraci si vývojáři vzali z podoby Země a Marsu, přičemž třetí planeta odráží jejich vlastní pohled na zemi s mimozemskou faunou i flórou. Právě na tomto místě se pak český hit otírá o dosud nevydaný No Man’s Sky – nebude chybět mnoho, aby si tyto hry skutečně začaly konkurovat.

Do karet českým vývojářům nicméně hraje obrovská fanouškovská základna, schopná produkovat vlastní modifikace, stavební prvky a ve výsledku i vlastní planety. Vesmír je zkrátka nekonečný a ten český ještě o chlup nekonečnější!

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora