Bude šestý Terminátor? A bude v něm Arnie?

Obrázek uživatele KarelR
Že by se Arnie zase vrátil?
Že by se Arnie zase vrátil?
Zdroj: Paramount Pictures

Kolem pokračování Terminátor Genisys dlouho nebylo jasno. Jaká je situace nyní?

Pátý Terminátor v Americe vydělal jen 89 milionů dolarů, což je u filmu za 155 milionů ohromný průšvih. Okolní trhy ale přisypaly rovnou čtvrt miliardy a nakonec se Arnieho comeback podíval i do Číny, ze které si odnesl nějakých 113 milionů. Doposud tedy vydělal 440, z nichž si studio odneslo zhruba polovinu. A ačkoliv to nestačilo na okamžitou zelenou pro další díl, Terminátor rozhodně nekončí.

Potvrdila to přímo Dana Goldberg, kreativní šéfka firmy Skydance, která na robotí ságu momentálně vlastní filmová práva. T-800 a jeho kámoši se sice v roce 2019 automaticky vrátí zpět do náruče Jamese Camerona (uplyne totiž 35 let od premiéry jedničky a ve smlouvě je šikovná opce). Do té doby nás ale čekají další filmy a prý i seriál, protože Terminátor i nadále zůstává provařenou značkou.

Premiéra šestého dílu (18. května 2017) je skoro určitě v ohrožení, protože nikdo zatím neví, co přesně se bude dít dál. Vzhledem k návratu práv se ale posune maximálně o pár měsíců, než se vymyslí jiný příběh, sežene energický režisér a zajistí účast Arnolda Schwarzeneggera. Bez rakouské legendy se totiž další film stoprocentně nenatočí. Takže je jen otázkou času (a peněz), než se dozvíme něco konkrétního. Snad to bude co nejdřív!