APPLE představil nový iPhone! Tohle, že má být úžasný revoluční telefon?

Obrázek uživatele radek.londin@iprima.cz
Nový iPhone nemůže být jen růžový...on je totiž růžově zlatý!
Nový iPhone nemůže být jen růžový...on je totiž růžově zlatý!

Revoluce přichází! iPhone teď totiž můžete mít v nové růžovoučké barvičce a můžete ho vášnivě mačkat. Říkají tomu 3D Touch.

Doba, kdy jsme nad novými modely telefonů kouleli očima, už pominula. Platí to i pro Apple, který se přesto dál prohlašuje za krále inovací. Před chvílí přišel s novou náloží novinek, mezi kterými jsou i vylepšené modely šestkové řady telefonů – iPhonu 6S a většího iPhonu 6S Plus.

Největší novinkou je tzv. 3D Touch, což znamená, že displej rozpozná sílu vašeho dotyku. Prostě, když zmáčknete silněji, vyjede vám kontextové menu, kde najdete třeba zkratku k náhledu obrázku, k mapám nebo třeba přímo k poslechu vaší oblíbené desky v hudebním přehrávači. Všechno je hezky integrované v novém operačním systému iOS9 a určitě to o něco zrychlí a zpříjemní práci s telefonem. O nic revolučního samozřejmě nejde, už jenom proto, že stejnou funkci představil už minulý týden čínský (!) výrobce telefonů Huawei a displej jeho nového telefonu dokonce půjde použít jako jednoduchou váhu.

Co dál? Zlatokopky jistě potěší, že iPhone vyjde i v novém "růžově zlatém" provedení; kulturisty zase, že bude z tvrdší slitiny, takže ho svými mocnými prackami při 3D mačkání tak snadno neohnou. A všechno ostatní je samozřejmě vylepšeno, až na displej, jemuž zůstalo stejné rozlišení. Rychlejší a "barevnější" je foťák, rychlejší procesor... však to znáte od všech dalších výrobců telefonů.

Apple taky představil nové verze tabletů a vylepšenou Apple TV, která je samozřemě postavená tak, aby vás co nejvíc nutila mít všechnu ostatní elektroniku i služby od Apple. Asi i Mimoňi přejdou z "BANANA" na "APPLE".

Tak co, půjdete si stoupnout do fronty na nové banány? Teda sorry, na jabka.