6 dílů Simpsonových, na které by tvůrci nejradši zapomněli

Simpsonovi běží každý podvečer na Prima COOL.
Simpsonovi běží každý podvečer na Prima COOL.
Zdroj: FOX

I mistr tesař se všakvíteco...

Říká se, že pokud někdo v šoubyznysu něco znamená, objevil se alespoň jednou v Simpsonových. Význam Simpsonových je tak velký, jak stará je i jejich tradice. Avšak víc jak čtvrtstoletí života žluté rodinky nepřineslo pouze veselé momenty, ale i množinu nemilých přešlapů. Scenáristé zkrátka neměli vždy zrovna šťastnou ruku s vymýšlením zápletek a tematickými finesami příběhů nebo jednoduše nezvládli zápletku včas vypilovat k dokonalosti. Šest z epizod pak diváckou komunitu doslova rozlítilo do ruda. Vzpomenete si na všechny z nich?

 

6) Život v kostce

Loňská epizoda si vzala na paškál převod postaviček do LEGO světa a dočkala se za to solidního potlesku. Těžko však s odstupem zapírat, že byla úplně beze smyslu - jako kdyby si scenáristé bez nápadu řekli, že namísto satiry nebo zajímavé story prostě udělají díl plný Homerova šoku z toho, že vypadá jako LEGO panáček, a na konci z celé story vykouzlili zlý sen. A pokaždé, když tvůrci musejí z příběhu vycouvat podobně divně, je zaděláno na průšvih.

Život v kostce
Život v kostce
Zdroj: FOX

 

5) Vše o Líze

Pro sváteční diváky nebyl díl Vše o Líze nutně ztělesněním zla. Pamětníci si ale rychle uvědomili, že celá zápletka je vlastně okopírovaným klasickým dílem Bart na vrcholu slávy z 5. řady. Jasně, seriál, který je ve vysílání tak dlouho, se něčemu podobnému asi občas nevyhne. Vše o Líze ale ani nezastíralo, že Simpsonovi vykrádají sami sebe.

Vše o Líze
Vše o Líze
Zdroj: FOX

 

4) Líza a Lady Gaga

Sázka na celebrity k Simpsonovým patří jako pěna k pivu. Jak se ale říká, všeho s mírou! O tomhle rčení však zřejmě nikdy neslyšeli scenáristé posledního dílu 22. řady, který namísto vyprávění o žluté rodince jakoby z celebrity - zpěvačky Lady Gaga - udělal novou hlavní postavu! To celé v parodii příběhu o tom, že Gaga musí rozveselit obyvatele Springfieldu a stane se tak kamarádkou Lízy. Ne, díky!

Líza a Lady Gaga
Líza a Lady Gaga
Zdroj: FOX

 

3) Zlatá devadesátá

Simpsonovi za to čtvrtstoletí řešili i řadu pekelných dilemat. Mnozí si například pamatují, že si jistý starý díl tropil srandu ze školačky, která měla vlastní telefon - což by dnes asi ocenil málokterý dětský divák. Proto se velké nevole dočkal i jinak příjemný vzpomínkový díl Zlatá devadesátá - přesadil totiž romanci Homera a Marge ze 70. let, kde byla původně, do nedávných 90 let, kdy herdek seriál vlastně začínal!

Zlatá devadesátá
Zlatá devadesátá
Zdroj: FOX

 

2) Hádej, kdo nepřijde na večeři

Zápletky mohou být dobré anebo špatné. Jenže pak existuje i řada speciálních kategorií pro zápletky, které... zkrátka neexistují. Hádej, kdo nepřijde na večeři je jednou z nich. V epizodě se krom zmatečných gagů vlastně nestane nic jiného než únos rodiny Simpsonových mimozemšťany a jejich následné navrácení domů. Výsledkem je pokoukání, které by do éteru nepustili ani nonsencuální Griffinovi - natožpak první řady Simpsonů, kde měl každý dějový zvrat nějaký smysl a význam.

Hádej, kdo nepříjde na večeři
Hádej, kdo nepříjde na večeři
Zdroj: FOX

 

1) Ředitel Skinner a seržant Skinner

Zdaleka nejvíce nenáviděný díl však nepatří posledním řadám, nýbrž "staré dobré" 12. sezóně premiérované v prehistorickém roce 1997. Právě v tomto neslavném díle totiž scenáristé opravili historii ředitele Skinnera a namísto veterána z něj udělali podvodníka, který veteránskou identitu jenom ukradl. Tehdy šlo o tak hrubé přepsání když ne oblíbené, tak alespoň zajímavé postavy do něčeho poněkud obskurního, že si díl dodnes uchovává místo v čelních pozicích epiziod, jimiž pohrdají i někteří tvůrci seriálu.

Ředitel Skinner a seržant Skinner
Ředitel Skinner a seržant Skinner
Zdroj: FOX

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

(lol)