5 nejlepších kousků Harrisona Forda

Obrázek uživatele KarelR
Harrison Ford právě utekl z Chrámu zkázy. Ke klidu mu to ale nepomohlo...
Harrison Ford právě utekl z Chrámu zkázy. Ke klidu mu to ale nepomohlo...
Zdroj: Paramount Pictures

Jedna z největších hereckých legend neměla pech jenom minulý týden nad Kalifornií.

Harrison Ford včera ráno havaroval s letadlem, zase tolik ho to ale nerozhodilo. Jako mazák nouzově přistál na golfovém hřišti a nikoho přitom nezranil, což je kousek hodný pravého akčního hrdiny. Fordova filmová alter ega se ostatně dostávají do nebezpečí skoro pořád. A tak jsme na počest jeho včerejšího manévru vybrali 5 scén, v nichž si počínal se stejnou zručností.

Průlet asteroidy v Impérium vrací úder

Han Solo unikal jisté smrti s železnou pravidelností, nejvíc ale zamachroval v pátých Star Wars, kde zdrhnul celé imperiální flotile. Jak to dokázal? Jelikož mu neprošel fígl s únikem do hyperprostoru, prostě s Malým sokolem vletěl do pásu asteroidů. Debata o tom, kdo je nejlepším pilotem v předaleké galaxii, tím jednou provždy skončila.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)
Zdroj: Lucasfilm

Duel s tankem v Poslední křížové výpravě

Filmy s Indiana Jonesem jsou přímo studnicí momentů, které by jen tak někdo nerozdýchal. Jejich vrcholem je nicméně honička ze třetího filmu, během níž si to Indy a jeho kůň rozdají s posádkou nacistického tanku. Nejdřív se ostřelují, pak dojde na pěstní konfrontace a nakonec se padá do hlubin. A Junior u toho samozřejmě ani neztratí klobouk!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)
Zdroj: Paramount Pictures

Skok z přehrady v Uprchlíkovi

Nevinnost je pěkná věc, ale pokud je proti vám moc důkazů, je k ničemu. Na vlastní kůži to zažívá doktor Richard Kimble, který podle policie zabil vlastní ženu. A když se posléze dává na útěk, aby očistil svoje jméno, dovede ho to až k jednomu z nejslavnějších filmových skoků. Že je ta přehrada fakt vysoká? Nevadí. Když máte dostatečně populární obličej, dá se přežít cokoliv!

Uprchlík (1993)
Zdroj: Warner Bros.

Teroristická čistka v Air Force One

Americký prezident vs. letadlo plné teroristů? Pro Jamese Marshalla žádný problém. Momentálně sice šéfuje USA, kdysi ale řádil s Rambem ve Vietnamu (nebo tak něco), takže mu pár ozbrojených Rusů tlak nezvedne. Všechny černé pasažéry Air Force One proto eskortuje na onen svět nebo alespoň dolů na zem. A samozřejmě při tom nezapomíná dodat „Vypadni z mýho letadla!“

Air Force One (1997)
Zdroj: Columbia Pictures

Diane Keaton v Hezkém vstávání

Na stará kolena musí člověk čelit největším hrozbám. Mnozí by řekli, že jí pro Forda byl čtvrtý Indiana Jones, my ale přihazujeme k dobru Diane Keaton, s níž se Ford sešel v komedii Hezké vstávání. Vůbec nejde o samotný film, ten se povedl. Fordův zpravodaj Mike Pomeroy v něm ale musí vystát nafrněnou pětašedesátiletou kolegyni, která se vrhá do gumového suma nebo líbání žab. Brrr…

Hezké vstávání (2010)
Zdroj: Paramount Pictures

Jaké Fordovy kousky jste nejvíc obdivovali vy?

Karel Ryška, Prima Cool