5 nejlepších filmů Christophera Lloyda, šíleného vědce z Návratu do budoucnosti

Obrázek uživatele KarelR
"U všech skotů, kde jsem to skončil!"
"U všech skotů, kde jsem to skončil!"
Zdroj: Universal Studios

Předchůdce Jima Carreyho v kategorii herců s gumovou tváří má za sebou pozoruhodnou filmografii.

Sobotní večer se na COOLu ponese ve znamení zvěrokruhu! Katastrofické béčko o zkáze lidstva sice nepřekoná kvality hollywoodských trháků, jeden podstatný klad mu však nikdo upřít nemůže - persónu herce Christophera Lloyda. Jeho nejznámějším filmem je Návrat do budoucnosti, je však dost dobře možné, že si jeho obličej pamatujete i odjinud. Zjistěte s námi, kde všude se vyskytl!

Návrat do budoucnosti

Bez přehánění lze říct, že nejslavnější rolí Christophera Lloyda je profesor Emmett Brown z filmové trilogie Návrat do budoucnosti - a zjevným důvodem bude jak Lloydův herecký výkon, tak i vizáž připomínající šíleného vědce kříženého s Albertem Einsteinem po zásahu elektrickým proudem. Ačkoliv Christopher Lloyd už nikdy poté nenatočil nic podobně veleznámého, byla by chyba z něj činit herce jedné role.

Návrat do budoucnosti
Návrat do budoucnosti
Zdroj: Universal Studios

Přelet nad kukaččím hnízdem

Není těžké pochopit, proč si řada diváků Lloyda s jeho první rolí v Přeletu nad kukaččím hnízdem nespojí. Dekádu před Návratem do budoucnosti natočený snímek byl ovšem pro Lloyda filmovým debutem. Jeho ušaté vzezření zde zaujalo natolik, že se od roku 1978 stal v sitcomu Taxi celostátně rozeznatelným hercem, mělo však být ještě daleko lépe!

Přelet nad kukaččím hnízdem.
Přelet nad kukaččím hnízdem.
Zdroj: United Artists

Falešná hra s králíkem Rogerem

Bizarní dekonstrukce animáků z roku 1988 byla dalším filmem, který Lloydovi nabídl možnost neskutečného pitvoření. Jeho starosta, který je ve skutečnosti i ústředním záporákem a sám utajenou animovanou postavičkou, se dokonce objevuje mezi nejzajímavějšími filmovými zloduchy všech dob.

Falešná hra s králíkem Rogerem
Falešná hra s králíkem Rogerem
Zdroj: Touchstone Pictures

Addamsova rodina

Do třetice všeho dobrého Christopher Lloyd vdechnul svůj šarm mimóznímu strýčkovi Festerovi z Addamsovy rodiny. Tentokrát šlo o jednodušší fachu, Fester je totiž v americké popkultuře natolik dobře známý, že vlastně stačilo jenom recyklovat všem známý styl. Nic to nemění na skutečnosti, že i v této roli bylo kumšt poznat, že jde o stejnou gumovou tvář, která zářila v Návratu do budoucnosti. Tím však bohužel nejslavnější období Christophera Lloyda zároveň i skončilo...

Addamsova rodina
Addamsova rodina
Zdroj: Paramount Pictures

Muž na Měsíci

Miloš Forman mu slávu dal a Miloš Forman byl zřejmě i posledním režisérem, který Christopheru Lloydovi svěřil roli v hodnotnějším snímku. Stalo se tak v biografii Muž na Měsíci (1999), v níž si Christopher Lloyd krátce zahrál sám sebe. Měla to být labutí píseň filmového komika před tím, než začal hrát v celé řadě béčkových filmečků. Ačkoliv letos 76 let starý Christopher Lloyd stále žije a činně tvoří, do nejslavnějšího období před třemi dekádami má bohužel daleko.

Muž na měsíci
Muž na měsíci
Zdroj: Universal Studios

Apokalypsa ve znamení zvěrokruhu začíná na COOLu v sobotu ve 20.00!

(lol)